Conor.pl

Nasze kompetencje

Tworzymy dla Ciebie bezpieczne i stabilne usługi

• Stabilne systemy dedykowane
• Profesjonalne strony www
• Zarabiające sklepy www
• Skuteczne usługi SEM, SEO

Sprawdź jak wyglądają usługi zadowolonych klientów :

Zostaw kontakt

oddzwonimy / odpiszemy

Tadeusz Rudzik
Dyrektor Zarządzający

Fraza krótka, czy długi ogon, co pozycjonować?

Patrząc na statystyki to wybór wydaje się prosty. Frazy krótkie są wielokrotnie częściej wyszukiwane niż frazy długie. Lepiej pozycjonować stronę www na frazę krótką. Ale, zawsze jest jakieś, ale. Frazy long tail są wybierane przez

  • Użytkowników, którzy mają większą wiedzę.
  • Użytkowników, którzy wiedzą, czego szukają.

Z racji faktu, że takich użytkowników jest mniej częstotliwość wyszukań też jest mniejsza.

Zwróć również uwagę, że frazy krótkie jedno, dwuwyrazowe są bardzo ogólne. W wielu wypadkach bez szerszego kontekstu trudno skorelować je z Twoim biznesem. Frazy krótkie są bardzo mało precyzyjne. Fraza ‘usługi SEO’ może dotyczyć zarówno chęci znalezienia usługodawcy jak i pozyskania wiedzy w zakresie SEO.

Według różnych informacji frazy long tail odpowiadają za około 70% wyszukań. Dla Twojego biznesu może się okazać, że użytkownicy fraz długiego ogona, to właśnie wymarzeni klienci. Klienci, którzy na innych stronach i portalach znaleźli wszystko, co potrzebują. Pozyskali niezbędną wiedzę. Mogli porównać produkty. Teraz są już zdecydowani na zakup określonego produktu. Produktu, który ma długą unikalna nazwę. Produktu, który posiadasz w swojej ofercie. Frazy long tail, na którą pozycjonujesz swoją stronę www.

W ten sposób, nie pozycjonując strony www na frazy krótkie, jesteś w stanie dotrzeć ze swoją ofertą do zdecydowanych klientów. Nie tych, którzy tylko oglądają, ale tych, którzy już podjęli decyzję i pragną zamówić produkt.

Strategia long tail, strategia długiego ogona może przynieść Ci wiele korzyści. Przy zdecydowanie mniejszych nakładach. Ponieważ pozycjonowanie na frazy long tail jest znacząco tańsze.

To nie znaczy, że teraz mają być istotne dla Ciebie tylko i wyłącznie frazy long tail. To znaczy, że powinieneś zadbać o frazy popularne, ale skupić swoje wysiłki na frazach produktowych.

Zwróć uwagę, że pisząc artykuły na frazy długie zamieszczasz w opisach fraz krótkie. Można założyć, że w długim okresie czasu nawet nie pozycjonując strony www na frazy krótkie i tak uzyskasz wysoką pozycję. Ponieważ cała Twoja strona www będzie przesycona nimi.

Fraza long tail odpowiada na zmianę w sposobie korzystania z internetu. Zmianę polegającą na komunikowaniu się z komputerami i przede wszystkim telefonami głosem, a nie za pomocą klawiatury. Używając głosu użytkownicy szukają długich fraz. Pamiętaj o tym. W długi okresie czasu frazy długie zdominują wyszukiwanie.

Spróbuj pozycjonować swoją stronę www na frazy long tail. Wszystko zależy od branży, w której działasz i konkurencji, którą posiadasz. Na efekty poczekasz dłużej, ale mogą być bardziej owocne.