Conor.pl

Nasze kompetencje

Tworzymy dla Ciebie bezpieczne i stabilne usługi

• Stabilne systemy dedykowane
• Profesjonalne strony www
• Zarabiające sklepy www
• Skuteczne usługi SEM, SEO

Sprawdź jak wyglądają usługi zadowolonych klientów :

Tadeusz Rudzik
Dyrektor Zarządzający

Sklep internetowy PrestaShop

Sklep internetowy PrestaShop to najbardziej popularna aplikacja do prowadzenia sklepu w internetecie. Popularność PrestaShop wynika z kilku powodów:

  • Duża liczba gotowych szablonów.
  • Prosta instalacja.
  • Duża liczba funkcji.
  • Duża, aktywna społeczność chętnie udzielająca wsparcia, również w języku polskim.
  • Duża liczba firm świadczących usługi wsparcia, rozbudowy PrestaShop.
  • Duża liczba modułów rozszerzających funkcje PrestaShop. Zarówno darmowych jak i płatnych.
  • Niewygórowane wymagania odnośnie serwera.
  • Intuicyjny panel administracyjny.

Sklep internetowy PrestaShop

Możliwości

Sklep internetowy PrestaShop posiada wiele rozbudowanych funkcji i możliwości. Choć z pewnością nie jest w stanie dorównać funkcjonalnością Magento, jest w stanie zadowolić bardzo wielu użytkowników. Brakujące funkcje możesz doinstalować poprzez pobranie za darmo lub zakup dodatków. Możesz też samemu, lub przy użyciu firmy wdrażającej PrestaShop wykonać własny moduł.

Sklep internetowy PrestaShop pozwala wydajnie i sprawnie zarządzać katalogiem produktów. Poprzez jedno kliknięcie możesz aktualizować każdy z nich. Możesz szybko wykonać eksport lub import produktów. W masowy sposób wprowadzić i aktywować promocje.

PrestaShop jest wydajnym środowiskiem. Możesz go zainstalować na serwerze wirtualnym. Nie wymaga tak dużych zasobów serwera jak Magento. Oczywiści oferuje dużo mniej funkcji i ma mniej możliwości. Nie sprawdza się tak dobrze w dużych sklepach internetowych.

PrestaShop pozwala w prosty sposób zarządzać rozliczeniami. Na jednej stronie klienci widzą koszyk, w raz z produktami oraz ich opcjami jak np. kolorem, liczbą sztuk, sposobu dostawy. PrestaShop umożliwia wprowadzenie opłat za różne rodzaje dostaw do różnych lokalizacji. PrestaShop pozwala sprzedawać produkty uwzględniając różne waluty i ich kursy.

Na popularność sklepu internetowego PrestaShop wpływa prosty sposób administracji. Zarzadzanie produktami, dodawanie i usuwanie, zarzadzanie kategoriami, wyróżnianie. Każdy może szybko opanować, wszystkie te funkcje.

Sklep internetowy PrestaShop, SEO

PrestaShop możesz w prosty sposób zoptymailozować uwzględniając najnowsze wytyczne i zalecenia SEO. Do każdego produktu możesz stworzyć opis, który wyróżni go na tle innych. Każdy produkt możesz oznaczyć tagami. Używając ich klienci mogą szybko odnaleźć produkty, które spełniają ich określone cechy. Tagi mają również wpływ na pozycjonowanie poszczególnych produktów.

Sklep internetowy PrestaShop, wady

Główną wadą sklepu internetowego PrestaShop jest sprawdzanie aktualizacji. Przez cały czas posiada wile luk w obszarze bezpieczeństwa, które na bieżąco są naprawiane. Aktualizacje wymagają wiedzy, którą nie każdy posiada. Również wiele funkcji, które w Magento są za darmo i wbudowane w sklep internetowy, w przypadku PrestaShop są dodatkowo płatne. Obsługa bardzo dużych sklepów internetowych nie jest mocną stroną PrestaShop.

Sklep internetowy PrestaShop, podsumowanie

Ciekawą informacją jest fakt, że dyrektorem światowym PrestaShop w latach 2012-2015 był Polak, Benjamin Teszner. Centrala PrestaShop mieści się we Francji.

Obecnie, 2017 rok, dostępna jest wersja PrestaShop 1.7

 Jaki sklep internetowy wybrać? Zastanawiasz się. Sprawdź co na ten temat napisaliśmy w innym artykule.

Usługi Conor Warszawa w obszarze sklepów internetowych: