Conor.pl

Nasze kompetencje

Tworzymy dla Ciebie bezpieczne i stabilne usługi

• Stabilne systemy dedykowane
• Profesjonalne strony www
• Zarabiające sklepy www
• Skuteczne usługi SEM, SEO

Sprawdź jak wyglądają usługi zadowolonych klientów :

Tadeusz Rudzik
Dyrektor Zarządzający

Najczęstsze błędy strony www

Najczęstsze błędy strony www, to lista punktów, na które możesz zwrócić uwagę aby Twoja strona była lepsza.  Na pewno znasz powiedzenie: tylko ten nie robi błędów, który nic nie robi. W tym artykule podzielę się z Tobą naszym doświadczeniem w tworzeniu stron www. Na przestrzeni lat udało się mi i mojemu zespołowi wdrożyć setki, różnych stron www. Poczynając od bardzo prostych stron, po rozbudowane serwisy, z których korzysta misięcznie dziesiątki tysięcy użytkowników.

Najczęstsze błędy strony www

Liczba funkcji strony www.

Nasuwa się stwierdzenie ‘prostota głupcze’. Użytkownicy pragną otrzymać tylko tą informację, której szukają. Jak najszybciej jest to możliwe? Jak najprościej jest to możliwe. Do dodawania funkcji, przycisków, dodatkowych pól zachęca łatwość, z jaką się to obecnie wykonuje. Wystarczy przecież kilka kliknięć już można opublikować dodatkową funkcjonalność na stronie www. Pytania, jakie powinieneś sobie zadać:

 • Jaki cel chcesz osiągnąć poprzez dodanie dodatkowych funkcji?
 • Komu i czemu mają służyć dodatkowe funkcje?
 • Czy ktoś będzie korzystał z tych dodatkowych funkcji?
 • Ile procent użytkowników korzysta z nowych funkcji?

Tworząc stronę www nie kieruj się możliwościami technologii. Możliwościami coraz większymi, szybszymi i prostszymi tworzenia stron www.

Kieruj się prostotą. Dobry projekt strony www to taki, w którym odjęcie jakiegoś elementu spowoduje ograniczenie jego funkcjonalności.

Pamiętaj również, że każde dodanie kolejnej funkcji obciąża serwer i szybkość wyświetlania się strony www.

Zastanów się również nad faktem, że tworzenie stron internetowych, z funkcjonalnością, to dopiero początek Twojej przygody w internecie. Dużo trudniej zapełnić stronę www treściami, które są interesujące dla użytkowników. Zastanów się, czy w przyszłości będziesz miał czas i środki, aby aktualizować stronę www, która posiada wiele, różnych funkcji.

Najczęstsze błędy strony www, różni użytkownicy strony www.

Zadbaj o sposób wyświetlania się strony www na różnych urządzeniach. Obecnie większość ruchu w internecie odbywa się poprzez urządzenia mobilne. Ale to nie znaczy, że wszyscy użytkownicy korzystają z telefonów komórkowych, aby przeglądać stronę www. Różni użytkownicy to nie tylko różne urządzenia, ale również różne systemy operacyjne i różne przeglądarki www. Warto, abyś poświęcił czas i sprawdził sposób wyświetlania i działania funkcji na wszystkich urządzaniach i systemach.

Mimo faktu, że ja używam monitora 4K, mam świadomość, że tylko nieliczni użytkownicy posiadają takie monitory. Strona www powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby każdy użytkownik mógł ją obejrzeć, w jakości, która pozwala zainteresować go Twoją ofertą.

Tworząc stronę www sprawdź również kolory. Jak wyświetlają się kolory na różnych wyświetlaczach i przy różnym nasłonecznieniu?·Aby przeprowadzić test nie wystarczy tylko wykorzystać aplikacje, które symulują zachowanie różnych urządzeń. Warto wykonać testy na fizycznych, realnych telefonach, tabletach, komputerach.

Najczęstsze błędy strony www, landing page

Wszystko zależy od tego, co przyciąga internautów na Twoją stronę www? Czy jest to tekst zamieszczony na stronie głównej, czy artykuł w dziale aktualności, czy opis usługi w dziale oferta? Zastanów się i sprawdź wykorzystując Google dla Web Masterów. Artykuł, który jest najbardziej interesujący dla internautów na stronie www zmienia się. Nigdy to nie będzie ciągle i przez cały czas ta sama podstrona na stronie www.

Warto abyś wiedział na bieżąco, który tekst generuje największy ruch na stronie www. Warto abyś wiedział, w jaki sposób widzą go użytkownicy

Obecnie większość wizyt na stronach www firm trwa bardzo krótko. Użytkownicy nie czytają tekstów, tylko skanują oczami w celu znalezienia informacji, której szukają. Sposób prezentacji informacji jest bardzo istotny, aby użytkownik chciał zapoznać się z treściami, które dla niego przygotowałeś. Stworzenie sposobu prezentacji informacji, a jednocześnie zachęcenie użytkownika do zapoznania się z ofertą firmy jest sztuką.

Ty tworzysz teksty, których zadaniem jest pozyskanie użytkowników na stronie www. Z drugiej strony użytkownicy nie czytają długich tekstów. Jak to pogodzić? Rozwiązaniem może być połączenie strony landing page ze stroną zawierającą treści. Obszar strony www landing page przedstawia ofertę, sam tekst znajduje się poniżej. W taki właśnie sposób została przygotowana strona www Conor. Conor świadczy usługi projektowanie landing page.

Najczęstsze błędy strony www, zmiany, zmiany, zmiany strony www.

Stworzenie strony www to dopiero początek, najprostszy początek aktywności w internecie. Dużo więcej czasu, energii i zaangażowania wymaga tworzenie nowych treści, wprowadzanie zmian, aktualizacji. Chcąc naprawdę odnieść korzyści z posiadania sprzedającej strony www, powinieneś dokonywać na niej zmian. Liczba i zakres zmian zależy od branży, użytkowników, konkurencji, rodzaju strony www. Nie ma właściwie obecnie branży, w której nie istnieje konkurencja.

Oprócz wprowadzania aktualnych treści powinieneś wprowadzać i testować nowe mechanizmy, funkcje. Funkcje, które mają na celu zwiększenie konwersji, na której Ci bardzo zależy.

Projekt, który realizujesz pod nazwą ‘strona www’, nigdy nie jest ukończony. Ponieważ, życie się zmienia, konkurencja wprowadza nowe rozwiązania, użytkownicy oczekują zmian.

Najczęstsze błędy strony www, tekst strony www.

Tekst musi być czytelny. Tekst powinien wyróżniać się w istotny sposób od tła. Czcionka wybrana na stronę www powinna zawierać polskie znaki diakrytyczne. Odstępy między liniami oraz akapitami powinny czytelnikowi jednoznacznie pokazywać wyodrębnione części. Tekst powinien być podzielony na akapity. Rodzaj czcionki tekstu jest bardzo istotny, proponuję nie eksperymentować w tym obszarze.

Wszystkie teksty powinny być napisane tą samą czcionką. Inną możesz użyć do tytułów artykułów. W menu powinieneś zastosować czcionkę z tekstu, może być pogrubiona.

Na jednej podstronie:

 • Liczba typów czcionek nie powinna przekraczać dwóch.
 • Liczba odmian czcionek nie powinna przekraczać trzech.

Odmiana czcionki to ten sam jej krój, który posiada inne cechy:

 • Pogrubiony,
 • W innym kolorze,
 • Kursywą

Postaraj się ograniczyć możliwości, jakie oferuje obecnie każdy edytor tekstu. Pamiętaj, że tekst strony www stanowi tło dla treści, które się na niej znajdują.

Szerokość tekstu powinna wynosić pomiędzy 66 a 72 znaki w wierszu. Ta liczba znaków odpowiada 9 – 11 wyrazom umieszczonym w jednej linii. Taka właśnie szerokość przyczynia się do łatwego obcowania z Twoim tekstem przez internautów. Wielkości znaków i wyrazów wynikają z liczby ich w książkach, które jeszcze niektórzy z nas czytają.

Najczęstsze błędy strony www, język strony www.

Teksty zamieszczone na stronie www powinny być napisane w języku polskim. Sam mam z tym wielki problem. Wiele osób udziela mi bardzo cennych uwag, że jestem mało precyzyjny, chaotyczny, niekiedy używam zbyt technicznych fraz. Tych cech nie powinien mieć Twój tekst na stronie www. Pamiętaj piszesz dla ludzi, którzy w większości przypadków nie posiadają takiej wiedzy jak Ty.

Tekst powinien być dostosowany do grupy docelowej. Inny tekst możesz zamieścić na stronie www, inny na sklepie www, na którym sprzedajesz specjalistyczne produkty dla pasjonatów modelarstwa. Oni mogą wręcz oczekiwać od Ciebie specjalistycznej wiedzy. W ten sposób postrzegają pozytywnie Ciebie i Twój sklep www. poprzez treść tekstu budujesz wizerunek firmy w internecie.

Pisząc dla ludzi szanuj ich czas i oczy. Tekst na stronie www powinien być dobrze sformatowany, czytelny, spójny pozbawiony błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych. To są drobne elementy, które wpływają na całość. Wpływają na odbiór Twojej strony, a przez nią produktów.

Najczęstsze błędy strony www, nawigacja strony www.

Intuicyjna nawigacja w wielu wypadkach to klucz do tego, aby inne treści niż tylko strona wejścia była przeglądana. Typowym miejscem umieszczenia nawigacji jest belka główna, tuż pod menu. Rzadziej prawa lub lewa kolumna. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników mobilnych rośnie znaczenie i powszechność menu górnego. Menu, które w wersjach mobilnych zmienia się na hamburger menu. Użytkownicy są przyzwyczajeni do określonego układu menu. Lepiej abyś zastosował powszechnie wykorzystywane i przyjęte wzorce. Typowymi rozwiązaniami zastosowanymi w menu są:

 • Link do strony głównej poprzez kliknięcie logo,
 • Krótkie paski menu, zamiast pod-menu,
 • Mniejsza liczba przycisków menu niż 7 w jednej linii,
 • Nie stosuj ikon w menu zamiast tekstu [poza ikoną dom prowadzącą do strony głównej].

Najczęstsze błędy strony www, grafika strony www.

Grafika pełni coraz bardziej istotną rolę. Jest to związane z faktem, że coraz mniej osób czyta teksty, szczególnie dłuższe teksty. Grafika powinna korespondować z tekstem.

Logotyp firmy, strony www powinien być umieszczony w lewym, górnym rogu. Dotyczy to wszystkich stron, w językach, w których czyta się od lewej do prawej. Brak logotypu w istotny sposób podważa wiarygodność strony www. Kolory użyte w logotypie powinny być dominujące w kolorach zastosowanych na stronie, menu, stopce.

Najczęstsze błędy strony www, układ strony www.

Użytkownicy przyzwyczajeni są do pewnego sposobu ułożenia, prezentacji informacji na stronie www. Warto abyś go znał i umiał go zastosować na stronie www.

Szczególną uwagę poświęć stronie głównej. Jest to bardzo istotne w sytuacji, w której to ona przyciąga najwięcej użytkowników. Generuje największy ruch. Postaraj się, aby było na niej jak najmniej treści, a jak najwięcej prostego, czytelnego przekazu. Zadbaj o przycisk Call to Action, czyli działanie, jakie byś chciał, aby wykonali użytkownicy.

Najczęstsze błędy strony www, strona powitalna strony www.

Stosowanie strony powitalnej (potocznie zwanej stroną intro) nie jest akceptowalne. Użytkownicy nie chcą czytać informacji o fakcie, że im dziękujesz za wejście na stronę www. Stosowanie strony powitalnej denerwuje użytkowników. W większości wypadków trafili na Twoją stronę www, ponieważ kliknęli na link w wynikach wyszukiwarki. Wyszukiwarki, w której napisali frazę, informacji, o której szukają. Użytkownicy, Ci, którzy trafili na Twoja stronę www poprzez wyszukiwarkę, nie znają Twojej strony www. Nie znają Twojej firmy. Nie znają Twojej oferty.

Najczęstsze błędy strony www, technologia strony www.

Wydaje się, że nie jest to istotne, ale jednak. Zapomnij o technologii Falsh. Już kilka lat temu firma Apple zblokowała możliwość wyświetlania animacji przygotowanych w tej technologii na jej urządzeniach. To był początek. Obecnie tylko na bardzo starych i nieaktualizowanych strona www możesz spotkać materiały przygotowane w technologii Flash.

Nie stosuj na stronie www appletów Java. Aby użytkownik mógł z nich korzystać musi posiadać zainstalowaną wirtualną maszynę Java.

My dla naszych klientów tworzymy strony internetowe WordPress, Joomla!. Systemy dedykowane tworzymy w Zend Framework.

Najczęstsze błędy strony www, wielkość strony www.

Wielkość pojedynczej strony www nie powinna przekraczaj 200 KB. Zadbaj o to, aby zamieszczone na stronie grafiki i wielkość tekstu nie powodowały, że użytkownik czeka na pojawienie się wszystkich elementów strony www dłużej niż kilka sekund.

Wielkość strony www ma szczególne znaczenie dla użytkowników. Użytkowników, którymi są osoby korzystające z telefonów komórkowych. Korzystają oni z internetu w miejscach, w których przepustowość łącza może być bardzo ograniczona.

Najczęstsze błędy strony www, reklamy na stronie www.

Posiadasz stronę firmową. Nie możesz publikować na niej żadnych reklam. Żadnych wtyczek, które pochodzą od dostawcy darmowego szablonu strony www. Takie grafiki wyglądają i są bardzo nieprofesjonalne. Chyba już lepiej abyś nie posiadał w ogóle strony www. Posiadanie własnej strony www nie stanowi dzisiaj aż tak dużego wydatku, na który nie możesz sobie pozwolić. Poszukaj właściwego rozwiązania dla siebie.

Inaczej jest, w sytuacji, w której prowadzisz serwis ogłoszeniowy, sklep. W takiej sytuacji możesz publikować reklamy.

Jeżeli musisz i chcesz stosować reklamy nie używaj

 • Pop-up’ów – wyskakujących okienek z reklalami,
 • Całych obszarów strony www składających się tylko z grafik – reklam.

Najczęstsze błędy strony www, strona 404 strony www.

Nawet największe i najlepsze strony www mogą posiadać błędy. Przygotuj dedykowaną stronę typu landing page, która będzie się wyświetlała w sytuacji pojawienia się błędu. Zamieszczony tekst na stronie 404 może przysporzyć Ci ciekawych komentarzy. Tekst powinieneś dostosować go do grupy docelowej.

Najczęstsze błędy strony www, sprawdzaj strony www.

Zastosuj miary, które pozwolą Tobie sprawdzić czy to, co robisz przyczynia się do celu, który sobie postawiłeś. Aby cokolwiek sprawdzić, musisz:

 • Określić cel,
 • Określić czas, w którym chcesz zmierzyć efekty zmian
 • Poznać wartość początkową,
 • Wybrać narzędzie, którym będziesz mierzył, oraz
 • Zmierzyć wartość w określonym czasie.

Wskaźniki efektywności strony www, które możesz zastosować:

 • Liczb zapisów na newsletter,
 • Liczba zamówień
 • Liczba kont na stronie www
 • Średni czas wizyty na stronie www
 • Średnia liczba odwiedzanych stron w tkacie jednej wizyty

Najczęstsze błędy strony www, testuj strony www.

Już na bardzo wczesnym etapie tworzenia strony www sprawdzaj i testuj to, co zrobiłeś. Udostępnij jak największej liczbie użytkowników wewnętrznych tworzoną stronę www. Wczesne testy pozwolą zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłków w późniejszych etapach tworzenia strony www. Przy prostej stronie www testy polegają na sprawdzeniu przekierowań, linków, formularzy oraz wyświetlania się. Przy bardziej skomplikowanych stronach www, które korzystają z innych serwisów internetowych, testom powinny podlegać wszystkie połączenia i ich wyniki. Strony internetowe WordPress Warszawa to usługa, którą oferujemy. Projektowanie stron www, to kolejna nasza usługa.

Najczęstsze błędy strony www

Najczęstsze błędy strony www