Strona www WordPress, czyli co?

WordPress to darmowa aplikacja służąca do zarządzania treścią strony wwww. WordPress umożliwia tworzenie darmowy i płatnych stron www w domenie wordpress.com.

Podstawowe cechy WordPress

  • Prosty w użyciu - twórcy aplikacji WordPress mówią, że instalację można dokonać w kilka minut, i jest to prawda. Łatwo również zarządzać stroną www oraz publikować na niej treści.
  • Funkcjonalny – już w podstawowej wersji WordPress, bez żadnych dodatków posiadasz w pełni funkcjonalne narzędzie do zarządzania stroną www. Funkcjonalność WordPress’a wynika z popularności oraz liczby dostępnych rozszerzeń [ang. plugins]. Bardzo duża liczba dodatków jest oferowana przez pasjonatów całkowicie za darmo. Są też dodatki płatne. Tak, jak będzie wyglądała strona www w WordPress zależy tylko od Twojej wyobraźni. Zarówno prosty blog jaki i rozbudowany sklep internetowy mogą posiadać to samo zaplecze technologiczne. Funkcjonalność WordPressa wynika z faktu, zę jest to aplikacja rozwijana już od wielu lat, okres błędów wieku dziecięcego ma już za sobą.
  • Zgodny z Google – tworzysz stronę www w jakimś celu. Cel, który może być osiągnięty tylko poprzez użytkowników ją odwiedzających. Strona www WordPress jest automatycznie bardzo dobrze zoptymalizowana pod wyszukiwarkę Google. Nie musisz wykonywać żadnych skomplikowanych dodatkowych działań, aby publikowane treści były dobrze widoczne i indeksowane przez Google. [o pozycjonowaniu stron WordPress piszę w oddzielnym artykule].
  • Dodatki – tak nazywają się popularne dodatkowe moduły, które pozawalają Tobie dostosować stronę WordPress, do wymagań użytkowników. Lista dodatków, pluginów do WordPress znajduje się na stronie www https://wordpress.org/plugins/ . Lista dodatków jest przeogromna, wiele z nich ma dublującą się funkcjonalność. Popularność WordPress’a jako środowiska tworzenia stron www sprawiła, że wśród dodatków znaleźć można do polskich serwisów np. Allegro, Domodi, Paczkomaty. Obecnie [kiedy pisze ten artykuł] liczba dodatków wynosi ponad 50 000.
  • Motywy – to szablony graficzne [ang. themes]. Wygląd strony www stanowi o jej czytelności i atrakcyjności. Wiele skórek jest dostępnych zupełnie za darmo, są też skórki płatne. Możesz też samemu stworzyć skórkę, która będzie unikalna, dostosowana do wyszukanych potrzeb. Link do szablonów graficznych WordPress https://wordpress.org/themes/.
  • Zarządzanie – WordPress to CMS, Content Managemnet System, system zarządzania treścią, umożliwia posiadanie pełnej kontroli nad treściami publikowanymi na stronie www. WordPress tym różni się od dedykowanych stron www, że to Ty, administrator strony www, twórca treści jesteś sam w 100% w stanie dokonywać wszystkie zmiany bez posiadania wiedzy technicznej oraz bez konieczności korzystania z usług innych firm. Należy podkreślić, że WordPress jest całkowicie darmowy. Nie musisz nic nikomu płacić zarówno za posiadanie jak i korzystanie z niego.

Napisz do nas jeżeli masz jakieś pytanie, potrzebujesz pomocy, potrzebujesz dodatkowych usług w zakresie tworzenia stron WordPress.