Nasze kompetencje

Tworzymy dla Ciebie bezpieczne i stabilne usługi

• Stabilne systemy dedykowane
• Profesjonalne strony www
• Zarabiające sklepy www
• Skuteczne usługi SEM, SEO

Sprawdź jak wyglądają usługi zadowolonych klientów :

Zostaw kontakt

oddzwonimy / odpiszemy

Tadeusz Rudzik
Dyrektor Zarządzający

Strony internetowe WordPress przykłady zastosowań

Strony internetowe WordPress s najbardziej popularnymi stronami w internecie. WordPress, systemem zarządzania treścią w internecie góruje zdecydowanie w rankingach powszechności. Zarówno w Polsce jak i na świecie. Charakter większości stron internetowych oraz prostota w zakresie konfiguracji i użytkowania są głównymi czynnikami popularności. Strony internetowe WordPress popularność swoją zyskały poprzez tysiące i miliony postawionych blogów, właśnie na tym systemie zarządzania treścią.

Wiele lat temu WordPress został opracowany dla blogerów. Po to, aby ułatwić blogerom tworzyć strony internetowe, szybko i w prosty sposób. Z czasem WordPress ewoluował do systemu zarzadzania treścią, którym jest obecnie.

Strony internetowe WordPress przykłady zastosowań

Obecnie strony internetowe WordPress to nie tylko blogi. System ma wiele, różnych zastosowań. W wielu z nich sprawdza się równie dobrze. Poniżej przedstawiam listę kilku innych zastosowań WordPress.

Strony internetowe WordPress, najbardziej popularne zastosowania

  • Strony internetowe WordPress możesz użyć, jako blog. To z pewnością najczęstsze zastosowanie WordPress. Już w podstawowej konfiguracji masz możliwość publikacji treści i grafik. Tworzenia kategorii treści, dodawania tagów oraz menu dla użytkowników. Menu strony WordPress blog to: o mnie, blog, kontakt, współpraca.
  • Strony internetowe WordPress możesz użyć, jako landing page. Strona www landing page składa się tylko z jednego adresu, pod którym zawarta jest cała zawartość. Strona landing page może dotyczyć produktu, wydarzenia np. konferencji, gromadzenia adresów do newslettera. Strona landing page może nie mieć menu, a jeżeli ma kieruje ono do poszczególnych sekcji tej samej jednej strony internetowej.
  • Strony internetowe WordPress możesz użyć, jako strona firmowa. WordPress nadaje się w pełni do stworzenia firmowej strony internetowej. Nie trzeba daleko szukać, strona www Conor.pl jest stworzona na WordPress’ie. WordPress umożliwia stworzenie kaskadowego menu, łatwy podział przestrzeni na 12 kolumn i dowolne ich zagospodarowanie. Wiele dodatków [ang. plugins] umożliwia rozszerzenie podstawowych możliwości WordPress o galerię produktów, komentarze, połączenia ze stronami mediów społecznościowych.
  • Strony internetowe WordPress możesz użyć, jako sklep internetowy. Tak jak napisałem na początku WordPress to nie tylko system zarządzania treścią, ale również platforma e-commerce. Dzięki wtyczkom [ang. plugins] WordPress można przekształcić w pełnowartościowy sklep internetowy. Sklep, w którym można dodać tysiące produktów, określić ich cech dodać grafiki. WordPress jak sklep internetowy, który połączony jest z systemem płatności internetowych, wystawianiem produktów na platformach aukcyjnych, systemami dostarczania towarów. WooCommerce, to najbardziej popularna wtyczka do WordPress, która umożliwia stworzenie sklepu internetowego.
  • Strony internetowe WordPress możesz użyć, jako galeria. Galeria zdjęć, grafik umożliwia przedstawienie plików graficznych podzielonych na kategorie i opatrzonych indywidualnymi opisami oraz tagami. W galerii istotne jest nie tylko dodanie grafik, ale ich odpowiednie skatalogowanie oraz dodanie opisów. Oprócz ciekawej, interesującej prezentacji grafik, to właśnie opisy są bardzo istotne, ponieważ dzięki nim Google indeksuje stronę www. Strona galerii sprawdza się idealnie dla architekta, grafika, fotografa, programisty. Menu strony WordPress galeria to: o mnie, galeria, kontakt, współpraca.

Strony internetowe WordPress, rzadziej spotykane zastosowania

  • Strony internetowe WordPress możesz użyć, jako forum dyskusyjne. Minęły już czasy, w których większość forum była oparta na phpBB. Wystarczy dodać wtyczkę bbPress i strona internetowa WordPress zmienia się w pełnowartościowe forum dyskusyjne. Należy dodać, że do WordPress’a istnieje również wtyczka Disqus.
  • Strony internetowe WordPress możesz użyć, jako portal społecznościowy. Oczywiście żaden ogólnoświatowy portal społecznościowy nie jest stworzony przy wykorzystaniu WordPress. Jeżeli jednak potrzebujesz stworzyć portal społecznościowy dla lokalnej społeczności, WordPress się w tym obszarze się świetnie sprawdza.
  • Strony internetowe WordPress możesz użyć, jako portal ogłoszeniowy. Nie stworzysz Allegro, GumTree, OLX wykorzystując WordPress. Jednak, jeżeli masz pomysł na branżowy, niszowy portale ogłoszeniowy to możesz do tego celu wykorzystać WordPress. Wybierając odpowiednie motywy oraz wtyczki jesteś w stanie przygotować portal ogłoszeniowy.
  • Strony internetowe WordPress możesz użyć, jako platforma sprzedaży materiałów wideo. Nawet tworząc blog, możesz oferować klientom dodatkowe, płatne materiały wideo. Tworząc płatne materiały wideo masz możliwość monetyzować tworzoną wiedzę.

Strony internetowe Warszawa, to fraza, na którą pozycjonujemy naszą stronę internetową. Tak, posiadamy fizyczne biuro na Mokotowie w Warszawie. Biuro, w którym siedzą projektanci stron internetowych. Biuro, do którego zapraszam Ciebie. Może pracujesz na Mokotowie, może pracujesz Mordorze. Przyjdź do nas na kawę. W czasie krótkiego spotkania opowiemy Ci, co i jak robimy.