Systemy dedykowane

Stworzymy dla Ciebie system dedykowany

Sprawnie i szybko wykonasz swoje zadania
Efektywniej zarządzasz pracownikami
Uwalniasz potencjał Twojego zespołu

Sprawdź jak wyglądają systemy zadowolonych klientów:

Zostaw kontakt

oddzwonimy / odpiszemy

Tadeusz Rudzik
Dyrektor Zarządzający

SYSTEMY DEDYKOWANE

Systemy dedykowane, korzyści

Rozważania pomiędzy wadami i zaletami tworzenia systemów dedykowanych, a kupnem systemu gotowego są bardzo długie. Każde z rozwiązań ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników.

W tym artykule poruszam korzyści wynikające z tworzenia systemów dedykowanych. Tworzenia systemów według indywidualnych, specyficznych potrzeb klientów. Klientów, którzy są pomysłodawcami, sponsorami, osobami, które akceptują oraz ostatecznymi użytkownikami.

Tworzenie systemów dedykowanych umożliwia firmie transformacje jej codziennych procesów biznesowych. Transformację procesów w celu usprawnienia firmy poprzez odzwierciedlenie ich przebiegu w systemie dedykowanym. W odróżnieniu od systemów gotowych, systemy dedykowane mają możliwość kompletnego odwzorowania sposobu działania firmy. Obecnie żyjemy w chwili, w której każdy biznes chce się wyróżnić, znaleźć dodatkową wartość. Wartość, którą może oferować swoim klientom. Stworzony indywidualnie, według potrzeb firmy system dedykowany to w pełni umożliwia. Umożliwia stworzenie wartości dodanej dla klientów firmy. system dedykowany może źródłem przewagi konkurencyjnej. Przewagi, która dla klientów firmy może stanowić istotny czynnik zwiększający konkurencyjność oferty firmy na rynku.

Systemy dedykowane, korzyści związane z użytkowaniem

 • Systemy dedykowane są lepiej dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. System dedykowany tworzony jest według potrzeb różnych interesariuszy w firmie. Każda uwaga, zmiana, może być poprawiona i dostosowana do nowych wymogów. Wszystkie zmiany w systemie mogą być tak wdrożone, aby firma uzyskała jak największe korzyści w procesie jego użytkowania. Częstym przypadkiem jest sytuacja, w której firma kupuje system gotowy. Po jakimś czasie korzystania z niego okazuje się, że potrzebuje dokonać zmian wynikających ze specyficznego sposobu, w jaki działa firma. Zmiany w systemie gotowym okazują się albo bardzo kosztowne, albo niekiedy niemożliwe do wykonania. Takie sytuacje nie występują w sytuacji, w której firma decyduje się na system dedykowany.
 • Systemy dedykowane są łatwiejsze w utrzymaniu. W wielu wypadkach, firma tworząca systemy dedykowane oferuje usługi wsparcia i utrzymania jej. W ten sposób nie angażuje działu informatyki firmy. Wybierając system gotowy, z półki dział IT firmy musi sobie sam poradzić z dostosowaniem jego do specyfiki firmy. Oczywiście firma wybierając system gotowy może również skorzystać z usług wdrożenia go.
 • Systemy dedykowane są lepiej zintegrowane z posiadanymi systemami IT. Wybór systemu dedykowanego jest lepszym rozwiązaniem w sytuacji, w której firma posiada wiele różnych systemów IT. Systemów IT, z którymi nowy system musi się w jakiś sposób komunikować. System dedykowany pozwala wygenerować firmie większą i bardziej kompletną wartość dla jej klientów. Źródłem tej większej wartości może być lepsze dostosowanie systemu dedykowanego do specyficznych procesów biznesowych, połączenie różnych źródeł danych. System dedykowany można lepiej zintegrować z innymi systemami z faktu, ze firma tworząca systemy dedykowane posiada nieograniczony dostęp do kodu źródłowego.

Systemy dedykowane, korzyści związane z utrzymaniem

 • Systemy dedykowane mogą być tańsze niż systemy gotowe. Oczywiście zdarzają się przypadki, że system dedykowany jest droższy. Ma to miejsce wtedy, gdy system ma usprawniać takie same, powtarzalne procesy powszechnie występujące w bardzo dużej liczbie firm np.: wystawianie faktur, zarządzanie magazynem, zarządzanie klientami, zarządzanie urlopami. Jeżeli jednak mówimy o usprawnianiu specyficznych procesów biznesowych firmy, system dedykowany jest tańszy niż koszt wdrożenia i dokonania zmian w systemie gotowym. Należy jeszcze zwrócić uwagę na czas korzystania z systemu. W długim okresie czasu dokonywanie zmian, ulepszeń w systemu dedykowanego jest tańsze niż dokonanie takich samych zmian w systemie gotowym.
 • Systemy dedykowane posiadają stałe wsparcie. Stałe wsparcie systemów dedykowanych stanowi jedną z głównych korzyści przemawiających za tym wyborem. Firma posiada stały kontakt z działem wsparcia technicznego twórcy systemu dedykowanego. Co jest bardzo istotne, to fakt, że firma może mieć dostęp do twórców, deweloperów systemu dedykowanego. Osób, które przez wiele miesięcy tworzyły skrypt PHP. Są oni w stanie w bardzo krótkim czasie rozwiązać każdy problem firmy. Dokonać każdej zmiany.
 • Systemy dedykowane są bardziej skalowalne. Firma tworząca systemy dedykowane działa dzięki klientom. Tak długo jak firmy potrzebują dokonywać zmian w systemach dedykowanych tak długo firma go tworząca istnieje. Wybierając system gotowy firma decyduje się na kupno w jakimś stopniu rozwiązania, które nie jest dostosowane do jej indywidualnych potrzeb. Albo jest za duże albo za małe. Wraz ze wzrostem firmy pojawiają się potrzeby dokonania zmian w systemie dedykowanym. Wybierając system gotowy zmiany mogą być niemożliwe do zrealizowania. Wybierając system dedykowaną firma może oczekiwać realizacji zamierzonych zmian. System dedykowany pozwala rozwijać firmę bez ograniczeń.
 • Systemy dedykowane są bezpieczniejsze. Umożliwiają lepsze zabezpieczenie firmy przed atakami z zewnątrz. W większości przypadków ataki hackerskie na systemy informatyczne udają się w sytuacjach, w których firma korzysta z powszechnie stosowanych rozwiązań informatycznych. Systemy dedykowane są oczywiście dostępne i w internecie ‘widziane’ przez osoby dokonujące ataków hackerskich. Lecz systemy dedykowane mogą być zabezpieczone w bardziej wyszukany sposób. Systemy dedykowane mogą być zabezpieczone w indywidualny, stworzony przez informatyków tworzących go. Sposób, który znany jest tylko ich twórcom. Atak hackerski na system dedykowany jest dużo bardziej kosztowny i wymaga dużo większego wysiłku. Firmy hackerskie nie są zainteresowane przechwyceniem jednego systemu poprzez działania, których nie mogą skopiować na innych stronach www.
 • Systemy dedykowane są nowocześniejsze. Wybierając system gotowy, na pewno został on stworzony jakiś czas temu. Wybierając system dedykowany firma ma gwarancję, że zastosowane w nim rozwiązania są aktualne. Cecha ta jest szczególnie istotna w sytuacji, w której zmiany w technologii dokonują się tak szybko. Firma tworząca systemy dedykowane dba o to, aby cały czas był ona aktualny. Spełniał standardy obecnie stosowane na rynku.

Wybór sytemu dedykowanego jest dobry wyborem. System dedykowany charakteryzuje się wieloma, istotnymi korzyściami biznesowymi w stosunku do systemu gotowego. Korzyści systemów dedykowanych to: skalowalność, utrzymanie i rozwój, integracja z innymi aplikacjami. System dedykowany umożliwia stworzenie w firmie istotnej wartości dodanej. Wartości, która może stworzyć wyróżnik i istotną przewagę konkurencyjną na rynku.

 • SKLEPY LASEROWE

  SKLEPY LASEROWE

  Zaawansowany system sklepowy, wyposażony w narzędzia wspierające sprzedaż sieciową. Obsługa profitów, zgłoszenia serwisowe, wizytówki sklepów - to tylko wybrane funkcjonalności. W pełni autorskie rozwiązanie. PHP, ZF, MySQL.

 • PRZETARGI BIUROWE

  PRZETARGI BIUROWE

  Rozbudowany portal oparty na silniku PrestaShop. Serwis zintegrowany z systemem CELCEN. Główną funkcjonalnością jest możliwość tworzenia specyfikacji przetargowych.

 • WANZL SHOP SOLUTIONS

  WANZL SHOP SOLUTIONS

  Niewielka autorska aplikacja wraz z systemem CMS. Koszyk inspiracji, tagi, zarządzanie treścią. Bardzo lekki silnik, który pozwala działać sprawnie nawet przy dużym natężeniu ruchu.

 • OFISOWO

  OFISOWO

  Portal oparty na silniku PrestaShop. Serwis integruje sklepy internetowe należące do grupy CELCEN. OFISOWO pełni tu rolę porównywarki cenowej.

 • MBPR

  MBPR

  Rozbudowany portal internetowy oparty na dedykowanym rozwiązaniu. Wyszukiwarka z podpowiedziami, rozbudowany system uprawnień z dostępem do poszczególnych funkcjonalności, dedykowany system konsultacji społecznych, liczniki pobrań załączników i wiele innych.

 • EDCS

  EDCS

  Autorski system informatyczny dedykowany dla potrzeb firmy windykacyjnej. Oparty o technologie PHP + ZF. System raportów, siatka uprawnień z ograniczeniami dla różnych grup użytkowników, system przypomnień i wiele innych.

 • GE PARTNER

  GE PARTNER

  Rozbudowane narzędzie wpierające działanie programu partnerskiego GE. Narzędzia raportowania, wymiana punktów na nagrody, integracja z bramką SMS oraz wiele innych. W pełni autorskie rozwiązanie. PHP, ZF, MySQL.

 • BS-DIRECT

  BS-DIRECT

  Zaawansowany system CRM wspierający pracę brokerów w firmie Benefit Solution. Każdy z kilkunastu modułów realizuje niezależne i dedykowane funkcjonalności. Rozbudowana siatka uprawień czyni ten system indywidualnym dla każdego użytkownika. W pełni autorskie rozwiązanie. PHP, ZF, MySQL.