Nasze kompetencje

Tworzymy dla Ciebie bezpieczne i stabilne usługi

• Stabilne systemy dedykowane
• Profesjonalne strony www
• Zarabiające sklepy www
• Skuteczne usługi SEM, SEO

Sprawdź jak wyglądają usługi zadowolonych klientów :

Zostaw kontakt

oddzwonimy / odpiszemy

Tadeusz Rudzik
Dyrektor Zarządzający

Aplikacje dedykowane, korzyści

Rozważania pomiędzy wadami i zaletami tworzenia aplikacji dedykowanych, a kupnem aplikacji gotowej są bardzo długie. Każde z rozwiązań ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników.

W tym artykule poruszam korzyści wynikające z tworzenia aplikacji dedykowanych. Tworzenia aplikacji według indywidualnych, specyficznych potrzeb klientów. Klientów, którzy są pomysłodawcami, sponsorami, osobami, które akceptują oraz ostatecznymi jej użytkownikami.

Tworzenie aplikacji dedykowanych umożliwia firmie transformacje jej codziennych procesów biznesowych. Transformację procesów w celu usprawnienia firmy poprzez odzwierciedlenie ich przebiegu w aplikacji. W odróżnieniu od aplikacji gotowych, aplikacje dedykowane mają możliwość kompletnego odwzorowania sposobu działania firmy. W chwili, w której każdy biznes chce się wyróżnić, znaleźć dodatkową wartość, którą może oferować swoim klientom, stworzona indywidualnie, według potrzeb aplikacja dedykowana to w pełni umożliwia.

Poniżej wyliczam kluczowe korzyści tworzenia aplikacji dedykowanych:

  • Aplikacja dedykowana jest lepiej dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Aplikacja dedykowana tworzona jest według potrzeb różnych interesariuszy w firmie. Każda uwaga, zmiana, może być poprawiona i dostosowana do nowych wymogów. Wszystkie zmiany w aplikacji mogą być tak wdrożone, aby firma uzyskała jak największe korzyści w procesie jej użytkowania. Częstym przypadkiem jest sytuacja, w której firma kupuje aplikację gotową. Po jakimś czasie korzystania z niej okazuje się, że potrzebuje dokonać zmian wynikających ze sposobu, w jaki działa firma. Zmiany w aplikacji gotowej okazują się albo bardzo kosztowne, albo niekiedy niemożliwe do wykonania. Takie sytuacje nie występują w sytuacji, w której firma decyduje się na aplikację dedykowaną.
  • Aplikacja dedykowana może być tańsza niż aplikacja gotowa. Oczywiście zdarzają się przypadki, że aplikacja dedykowana jest droższa. Ma to miejsce wtedy, gdy aplikacja ma usprawniać procesy powszechnie występujące w bardzo dużej liczbie firm np.: wystawianie faktur, zarządzanie magazynem, zarządzanie klientami, zarządzanie urlopami. Jeżeli jednak mówimy o usprawnianiu specyficznych procesów biznesowych firmy, aplikacja dedykowana jest tańsza niż koszt wdrożenia i dokonania zmian w aplikacji gotowej. Należy jeszcze zwrócić uwagę na czas korzystania z aplikacji. W długim okresie czasu dokonywanie zmian, ulepszeń w aplikacji dedykowanej jest tańsze niż dokonanie takich samych zmian w aplikacji gotowej.
  • Aplikacja dedykowana jest łatwiejsza w utrzymaniu. W wielu wypadkach, firma tworząca aplikacje dedykowane oferuje usługi wsparcia i utrzymania jej. W ten sposób nie angażuje działu informatyki firmy. Wybierając aplikację z półki dział IT firmy musi sobie sam poradzić z dostosowaniem jej do specyfiki firmy. Oczywiście firma wybierając aplikację gotową może również skorzystać z usług wdrożenia jej.
  • Aplikacja dedykowana jest lepiej zintegrowana z posiadanymi systemami IT. Wybór aplikacji dedykowanej jest lepszym rozwiązaniem w sytuacji, w której firma posiada wiele różnych systemów IT. Systemów IT, z którymi nowa aplikacja musi się w jakiś sposób komunikować. Aplikacja dedykowana pozwala wygenerować firmie większą i bardziej kompletną wartość dla jej klientów. Źródłem tej większej wartości może być lepsze dostosowanie aplikacji do specyficznych procesów biznesowych, połączenie różnych źródeł danych.
  • Aplikacja dedykowana posiada stałe wsparcie. Stałe wsparcie aplikacji dedykowanych stanowi jedną z głównych korzyści przemawiających za tym wyborem. Firma posiada stały kontakt z działem wsparcia technicznego twórcy aplikacji dedykowanej. Co jest bardzo istotne, to fakt, że firma może mieć dostęp do twórców aplikacji dedykowanej. Osób, które przez wiele miesięcy tworzyły skrypt PHP. Są oni w stanie w bardzo krótkim czasie rozwiązać każdy problem firmy. Dokonać każdej zmiany.
  • Aplikacja dedykowana jest bardziej skalowalna. Firma tworząca aplikacje dedykowane działa dzięki klientom. Tak długo jak firmy potrzebują dokonywać zmian w aplikacjach dedykowanych tak długo firma je tworząca istnieje. Wybierając aplikację gotową firma decyduje się na kupno w jakimś stopniu rozwiązania, które nie jest dostosowane do jej indywidualnych potrzeb. Albo jest za duże albo za małe. Wraz ze wzrostem firmy pojawiają się potrzeby dokonania zmian w aplikacji. Wybierając aplikację gotową zmiany mogą być niemożliwe do zrealizowania. Wybierając aplikację dedykowaną firma może oczekiwać realizacji zamierzonych zmian. Aplikacja dedykowana pozwala rozwijać firmę bez ograniczeń.
  • Aplikacja dedykowana umożliwia lepsze zabezpieczenie firmy przed atakami z zewnątrz. W większości przypadków ataki hackerskie na systemy informatyczne udają się w sytuacjach, w których firma korzysta z powszechnie stosowanych rozwiązań informatycznych. Dedykowane aplikacje internetowe są oczywiście dostępne i w internecie ‘widziane’ przez osoby dokonujące ataków hackerskich. Lecz aplikacje dedykowane mogą być zabezpieczone w bardziej wyszukany sposób. Sposób, który znany jest tylko ich twórcom. Atak hackerski na aplikację dedykowaną jest dużo bardziej kosztowny i wymaga dużo większego wysiłku. Firmy hackerskie nie są zainteresowane przechwyceniem jednej aplikacji poprzez działania, których nie mogą skopiować na innych stronach www.
  • Aplikacja dedykowana jest nowocześniejsza. Wybierając aplikację gotową, na pewno została ona stworzona jakiś czas temu. Wybierając aplikację dedykowaną firma ma gwarancję, że zastosowane w niej rozwiązania są aktualne. Cecha ta jest szczególnie istotna w sytuacji, w której zmiany w technologii dokonują się tak szybko. Firma tworząca aplikacje dedykowane dba o to, aby cały czas była ona aktualna.

Wybór aplikacji dedykowanej jest dobry wyborem. Aplikacja dedykowana charakteryzuje się wieloma, istotnymi korzyściami biznesowymi w stosunku do aplikacji gotowej. Korzyści aplikacji dedykowanej to: skalowalność, utrzymanie i rozwój, integracja z innymi aplikacjami. Aplikacja dedykowana umożliwia stworzenie w firmie istotnej wartości dodanej. Wartości, która może stworzyć wyróżnik i istotną przewagę konkurencyjną na rynku.